DevrimEzgiLeri
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Giriş yap

Şifremi unuttum

En son konular
» Laptop bu hale getirdi!
Cevaplayan yeni bir soru göndersin EmptyÇarş. Ekim 20, 2010 10:05 pm tarafından AMEDEUS

» .........
Cevaplayan yeni bir soru göndersin EmptyPerş. Ekim 14, 2010 3:56 pm tarafından AMEDEUS

» manzara
Cevaplayan yeni bir soru göndersin EmptyÇarş. Ekim 13, 2010 9:26 pm tarafından Deniz

» manzara fotoğrafları
Cevaplayan yeni bir soru göndersin EmptyÇarş. Ekim 13, 2010 9:18 pm tarafından Deniz

» Paydos/ C.Sıtkı Tarancı
Cevaplayan yeni bir soru göndersin EmptySalı Ekim 05, 2010 2:49 pm tarafından AMEDEUS

» logo..........
Cevaplayan yeni bir soru göndersin EmptyC.tesi Ekim 02, 2010 11:45 pm tarafından ezgi

» ..................
Cevaplayan yeni bir soru göndersin EmptyC.tesi Ekim 02, 2010 2:09 pm tarafından DicLe

» Çile
Cevaplayan yeni bir soru göndersin EmptySalı Eyl. 21, 2010 2:01 pm tarafından AMEDEUS

» Görmemişin bebeği olmuş...
Cevaplayan yeni bir soru göndersin EmptySalı Eyl. 21, 2010 12:27 pm tarafından DicLe

» facebooktan video indirme
Cevaplayan yeni bir soru göndersin EmptySalı Eyl. 21, 2010 10:08 am tarafından ezgi

» Taş atan çocuk
Cevaplayan yeni bir soru göndersin EmptyPtsi Eyl. 20, 2010 5:00 pm tarafından DicLe

» BARIŞ
Cevaplayan yeni bir soru göndersin EmptyPtsi Eyl. 20, 2010 4:27 pm tarafından DicLe

» BEKLENTİSİZ....
Cevaplayan yeni bir soru göndersin EmptyPtsi Eyl. 20, 2010 4:24 pm tarafından DicLe

» UZAKTAN ...
Cevaplayan yeni bir soru göndersin EmptyPtsi Eyl. 20, 2010 4:22 pm tarafından DicLe

» CAN YÜCEL'DEN MAL BEYANI
Cevaplayan yeni bir soru göndersin EmptyPerş. Eyl. 16, 2010 1:36 pm tarafından yoll

» ARKADAŞLIK
Cevaplayan yeni bir soru göndersin EmptyPtsi Eyl. 13, 2010 11:20 am tarafından ezgi

» ARKADAŞLIK
Cevaplayan yeni bir soru göndersin EmptyPtsi Eyl. 13, 2010 11:15 am tarafından ezgi

» ŞİİR
Cevaplayan yeni bir soru göndersin EmptyPtsi Eyl. 13, 2010 11:08 am tarafından ezgi

» Kamuflaj
Cevaplayan yeni bir soru göndersin EmptyC.tesi Eyl. 11, 2010 5:32 pm tarafından AMEDEUS

» UZAK
Cevaplayan yeni bir soru göndersin EmptyÇarş. Eyl. 08, 2010 5:05 pm tarafından ezgi

» Yeşillik
Cevaplayan yeni bir soru göndersin EmptyÇarş. Eyl. 08, 2010 4:59 pm tarafından ezgi

» Salam Gibi
Cevaplayan yeni bir soru göndersin EmptyÇarş. Eyl. 08, 2010 4:57 pm tarafından ezgi

» Benlik_Oruç Aruoba
Cevaplayan yeni bir soru göndersin EmptyÇarş. Eyl. 08, 2010 4:56 pm tarafından ezgi

» BİR AYRILIŞ HİKAYESİ
Cevaplayan yeni bir soru göndersin EmptyÇarş. Eyl. 08, 2010 4:54 pm tarafından ezgi

» Pembe Deniz
Cevaplayan yeni bir soru göndersin EmptyÇarş. Eyl. 08, 2010 4:51 pm tarafından ezgi

» HAYAT
Cevaplayan yeni bir soru göndersin EmptyÇarş. Eyl. 08, 2010 4:48 pm tarafından ezgi

» Benim Yazdığım Sen
Cevaplayan yeni bir soru göndersin EmptyÇarş. Eyl. 08, 2010 4:47 pm tarafından ezgi

» Seviyorum Seni
Cevaplayan yeni bir soru göndersin EmptyÇarş. Eyl. 08, 2010 4:46 pm tarafından ezgi

» BERFİN
Cevaplayan yeni bir soru göndersin EmptyÇarş. Eyl. 08, 2010 4:44 pm tarafından ezgi

» Bahar Gelmiş
Cevaplayan yeni bir soru göndersin EmptyÇarş. Eyl. 08, 2010 4:43 pm tarafından ezgi

Anket
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

En iyi yollayıcılar
DicLe
Cevaplayan yeni bir soru göndersin Vote_lcapCevaplayan yeni bir soru göndersin Voting_barCevaplayan yeni bir soru göndersin Vote_rcap 
AMEDEUS
Cevaplayan yeni bir soru göndersin Vote_lcapCevaplayan yeni bir soru göndersin Voting_barCevaplayan yeni bir soru göndersin Vote_rcap 
yoll
Deniz
yelken
ezgi
NezBe
Devrim
mad men
Surgun

Kimler hatta?
Toplam 1 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 1 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 111 kişi C.tesi Tem. 29, 2017 7:00 am tarihinde online oldu.

Cevaplayan yeni bir soru göndersin

4 posters

Cevaplayan yeni bir soru göndersin Empty Cevaplayan yeni bir soru göndersin

Mesaj  AMEDEUS Çarş. Ocak 20, 2010 2:34 pm

Bir iş adamı yeni bir şoför işe almış.Şoför patronunu işe bırakırken, karşıdan karşıya geçen bir çocuğa çarpmış.Çocuğun durumuna bakmak için indiğinde Şöyle demiş; aman allahım bu benim öz oğlum ama ben onun öz babası değilim!!!

Şoför çocuğun neyi olur?

Cevabı bende bilmiyorum henüz Smile)
AMEDEUS
AMEDEUS
doçent
doçent

Cevaplayan yeni bir soru göndersin Empty Geri: Cevaplayan yeni bir soru göndersin

Mesaj  AMEDEUS Çarş. Ocak 20, 2010 3:25 pm

: )))))) hiç düşünmemiştim. sanırım doğru cvp. tebrikler yelken. Sorunu merakla bekliyorum : ))
AMEDEUS
AMEDEUS
doçent
doçent

Cevaplayan yeni bir soru göndersin Empty Geri: Cevaplayan yeni bir soru göndersin

Mesaj  AMEDEUS Perş. Ocak 21, 2010 6:10 pm

Soru biraz karışık, başka bir yerde görmüştüm bu soruyu ama sanki biraz eksik gibi..
AMEDEUS
AMEDEUS
doçent
doçent

Mesaj  yoll Cuma Ocak 22, 2010 10:15 am

ben de ilk aklıma geleni sorayım))
ayşe saatinin 10 dakika ileri olduğunu düşünüyor ama aslında 10 dakka geridedir saati.saatin 9:00 olduğunu söylediğine göre gerçekte saat kaçtır?)9

yoll
yüksek lisans
yüksek lisans

Mesaj  AMEDEUS Cuma Ocak 22, 2010 3:46 pm

yoll soru sormak için önce yelkenin sorusunu cevaplamalısın. kural bu
AMEDEUS
AMEDEUS
doçent
doçent

Mesaj  yoll Cuma Ocak 22, 2010 3:51 pm

kuralda yanlış soru sormak da yok sen dememiş misn yanlış soru diye)ona dayanaraktan şeyettim ben)

yoll
yüksek lisans
yüksek lisans

Mesaj  AMEDEUS Cuma Ocak 22, 2010 4:55 pm

Yelken, verdiğin cevabı yoll'un teyit etmesi gerek sonra sorunu yazacaksin, iyice karisti burası ya : ))
AMEDEUS
AMEDEUS
doçent
doçent

Mesaj  yoll C.tesi Ocak 23, 2010 2:47 pm

e sayın yelken,ayşe belki gördüğü gibi söyleyecektr saati nerden biliyorsunz o 10 dakkayaı hesaplayacağını))iyice karışsın amedeus))

yoll
yüksek lisans
yüksek lisans

Mesaj  yelken C.tesi Ocak 23, 2010 4:34 pm

Sayın yoll, Ayşe'nin saatin 10 dk geride olduğunu düşündüğünün belirtilmesi böyle düşündürdü, Ve Ayşe saatin 09.00 olduğunu söylüyor diyor, saatte okudu demiyor...10 dk hesabı zor olmasa gerek [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
yelken
yelken
yeni üye

Mesaj  yoll C.tesi Ocak 23, 2010 4:37 pm

tamam 9 olduğunu söylüyor ama ileri ki hali mi normal hali mi belirtmiyr)lütfen başkasının yerine düşünmeyelim)))

yoll
yüksek lisans
yüksek lisans

Mesaj  AMEDEUS Ptsi Ocak 25, 2010 5:17 pm

yoll demiş ki:tamam 9 olduğunu söylüyor ama ileri ki hali mi normal hali mi belirtmiyr)lütfen başkasının yerine düşünmeyelim)))

Eğer ayşe saatinin ileri olduğunu düşünüyorsa tabiki normal halini söyleyecek, aksi davranışı gösteriyorsa kızda bi sorun var demektir.
AMEDEUS
AMEDEUS
doçent
doçent

Mesaj  yoll Ptsi Ocak 25, 2010 5:25 pm

o zaman kızdaki bu olası durumu da hesaba katmalı))

yoll
yüksek lisans
yüksek lisans

Mesaj  yelken Salı Ocak 26, 2010 11:15 pm

Soruların cevabını bulamadığımız durumlar için bir kuralımız var mı Amedeus [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
yelken
yelken
yeni üye

Mesaj  yoll Çarş. Ocak 27, 2010 2:56 pm

kim demiş bulamadınız diye)))

yoll
yüksek lisans
yüksek lisans

Mesaj  AMEDEUS Çarş. Ocak 27, 2010 3:22 pm

Evet var Yelken, soruyu soran arkadaşımızın gözlerinden öpüp, bukadar güzel ve arkdaşlarını düşündürücü sorularla zihinlerimizi hareketlendirdiği için teşekkürlerimizi sunduktan sonra kendisinin de onayını alarak yeni bir soruyla tıkanan bu oyunu sürdürebiliriz. : )))
Senin sorduğun şu 4 tane 0 dan 24 elde etme sorusu için benim yorumum şöyle; 4 sıfırı 2 guruba ayırıyoruz ikişerli sıfırlardan 2 gurup, bu guruptaki sıfırları birbirnin üzerine bindiriyoruz 2 sıfır üstüste olunca haliye 8 şeklini alacaktır. 2 gurubumuz olduğu için iki tane 8 elde etmiş oluruz. Bu 8 lerden birini avucumaz alıp bi güzel traşlıyoruz tabi traşı aşırıya kaçıp yapacağız. 8 i dikeylemesine ortadan cart diye ayırıyoruz, ne elde ettik 3

Bundan sonra yine 4 güzel işlemimizden en çarpıcı olanını yani çarpma işlemmizi gerçekleştiriyoruz. Pasaklı halde bıraktığımız 8 ile traşlayıp, yıkayıp, duruladığımz güzel 3 ümüzü birbirine çarpıp 24 sayımızı elde ediyoruz.

Eminim bu soruya verdiğim cevp yoll arkadaşımızın sorusuna verilen cevaplara karşı gösterdiği manasız direnci kadar sizleri şaşırtmayacaktır. Sorularınız için teşekkür edip bir sonraki sorunuzu ilgiyle bekiyorum. Teşekkürler. : ))))
AMEDEUS
AMEDEUS
doçent
doçent

Mesaj  yoll Çarş. Ocak 27, 2010 3:36 pm

itirazım var)giriş cümlende beyninizi hareketlendirdiğimi söyleyip teşekkür edeceksin,sonuçta da manasız bi direnç gösterdiğimi söyleyeceksn..bu ne yaman çelişki mirim)üstelik sorduğum sorunun cevabı da yürüttüğün mantık üzerine değişebiliyr bunu belirtmek istemiştm)neyse bi başka soruya)ne yazdığımı da tam olarak bilmiyorum aceleye geldi ama yayınlandıktan sonra okurum)

yoll
yüksek lisans
yüksek lisans

Mesaj  AMEDEUS Çarş. Ocak 27, 2010 3:46 pm

Sorduğun sorunun bizi heyecanlandırmadğını söylemek yanlış our bunu içindi teşekkürümüz. Fakat burda sorulan sorulara kullanıcıların verdiği cevapları 'evet doğru' ya da 'hayır yanlış' şeklinde yönlendirmek yerine kafaları daha çok bulandırarak 'doğru da olabilir yanlış da olabilir' anlamını doğuracak ifadelerle bizi bir çıkmaza sokma çabaların içindi şaşkınlığım(ız). Onun için yazımda bir tutarsızlık sezmiş olmana anlam vermiş değilim.
: )))
AMEDEUS
AMEDEUS
doçent
doçent

Mesaj  yelken Çarş. Ocak 27, 2010 6:58 pm

AMEDEUS demiş ki:Senin sorduğun şu 4 tane 0 dan 24 elde etme sorusu için benim yorumum şöyle; 4 sıfırı 2 guruba ayırıyoruz ikişerli sıfırlardan 2 gurup, bu guruptaki sıfırları birbirnin üzerine bindiriyoruz 2 sıfır üstüste olunca haliye 8 şeklini alacaktır. 2 gurubumuz olduğu için iki tane 8 elde etmiş oluruz. Bu 8 lerden birini avucumaz alıp bi güzel traşlıyoruz tabi traşı aşırıya kaçıp yapacağız. 8 i dikeylemesine ortadan cart diye ayırıyoruz, ne elde ettik 3

Bundan sonra yine 4 güzel işlemimizden en çarpıcı olanını yani çarpma işlemmizi gerçekleştiriyoruz. Pasaklı halde bıraktığımız 8 ile traşlayıp, yıkayıp, duruladığımz güzel 3 ümüzü birbirine çarpıp 24 sayımızı elde ediyoruz.

Eminim bu soruya verdiğim cevp yoll arkadaşımızın sorusuna verilen cevaplara karşı gösterdiği manasız direnci kadar sizleri şaşırtmayacaktır. Sorularınız için teşekkür edip bir sonraki sorunuzu ilgiyle bekiyorum. Teşekkürler. : ))))

İtiraf etmeliyim ki çok yaratıcı olmuş..Sayılar gözümün önünde canlandı..Ama ne yazık ki doğru yanıt bu değil!!!!!

(Sondaki ünlem işaretleri uyarı falan değil, ipucu sadece !!! [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
yelken
yelken
yeni üye

Mesaj  AMEDEUS Çarş. Ocak 27, 2010 11:44 pm

5 tane ünlem işareti... nsıl bir ipucu ola ki, hım biraz daha kafa yorayım : )
AMEDEUS
AMEDEUS
doçent
doçent

Mesaj  Deniz C.tesi Ocak 30, 2010 1:19 pm

Ben Ayşeyi iyi tanırım,taaa ilkokuldan bu yana pek çok problemlerde karşımıza çıkar o Ayşe.
Ayşe ile kardeşinin yaşları toplamı mesela babasının yaşından kaç eksiktir.
Ayşenin kalemleri..Ayşenin elmaları...Ayşenin harçlıkları...vs..
Tam kurtulduk derken şimdi de Ayşenin saati: )
Ya arkadaşım Ayşe bu zamanda saat kaç para ki kendine yeni bir saat alıp ta bizi bu işkenceden kurtarmıyorsun.
Bugünden sonra Ayşe ile olan arkadaşlığıma son verdiğimi 3. şahıslara duyururum.
Yeni Ayşe'siz sorularda buluşmak üzere : ))
Deniz
Deniz
Admin
Admin

http://devrimezgileri.yetkinforum.com

Mesaj  yoll C.tesi Ocak 30, 2010 1:28 pm

tüm ayşe fatmaların yanındayım ayşe yoksa ben de yokum))işte bakın görün bi saati bile ayşelere çok gören zihniyet:P))hernekadar bu problemlerde bize yoksulluğu andıran ayşe fatmalara yakıştırılanları sadaka kültürüyle bağdaştırsanız da yine d eayşenin yanındayım:P o çok samimi ve doğal bi insan))malum havalar soğuk pencereleri açmadan aralıklardan bakmaya çalıştım ama sanırım kesik kesik oldu bu bakışım)derhal bi bakış aşısı olmalıyım ben d ebelki de))bi dahakine diclenin penceresine benzer bi pencereden bakmak dileklerimle))

yoll
yüksek lisans
yüksek lisans

Mesaj  AMEDEUS C.tesi Ocak 30, 2010 3:17 pm

Dört 0'dan 24 elde etme sorusu;

Elimizde 4 tane 0 var, yelken arkadaşımızın büyük yardımıyla matematikte 4 işlem dışında başka işlemlerinde olduğunu hatırlamış olduk. Buna göre; 0'ları faktöryel işlemiyle daha somut rakamlara çevireceğiz. Matematikte faktöryel ( ! ) bir sayının önüne gelip o sayıyı kendinden önce ardışık dizilmiş sayılara çarpılmasını ifade ediyor. Yani 5! = 5x4x3x2x1 anlamına gelir. Sıfırla ilgili bir kural vardır ki neden böyle olduğunu ben de bilmiyorum. Bu 0! = 1 kuralıdır. Sorumuzu bu kural bağlamında çözmeye çalışırsak, 4 tane sıfırın ayrı ayrı faktöryelini alıp 4 tan 1 elde etmiş oluyoruz.
Bundan sornaki işlem 4 adet 1 i toplayıp 4 sayısını elde etmek ve elde ettiğimiz 4 sayısının tekrar faktöryelini almak. 4! = 4x3x2x1 = 24
Güzel sorusu için yelkene teşekkürler. İpuçları olmasaydı çok daha zor olacaktı bu soruyu çözmemiz.

BENİM SORUM :

BEŞİKTAŞ = 3
FENERBAHÇE = 1
GALATASARAY = 0
TRABZONSPOR = ?
İSTANBULSPOR = 1
GENÇLERBİRLİĞİ = 5
Soru işaretinin yerine hangi rakam gelmelidir?

Çok zor değil arkadaşlar biraz dikkat istiyor sadece..
AMEDEUS
AMEDEUS
doçent
doçent

Mesaj  Deniz C.tesi Ocak 30, 2010 3:23 pm

cevap 0 diyorum ama açıklamıyorum..
başka cevaplar da gelsin...

Bu arada soru sormaya hak kazanmışım sanırım...işte sorum(çokkkk kolay)

Soru işaretinin yerine hangi harf gelecek?
? , 3 , R , 40 , İ , 7 , E
Deniz
Deniz
Admin
Admin

http://devrimezgileri.yetkinforum.com

Mesaj  yelken C.tesi Ocak 30, 2010 5:11 pm

Bu güzel sorusu için Deniz'e teşekkür ediyoruz, efenim..
Cevap: Sayıların ilk harflerini kullanıyoruz ve ?ÜRKİYE kelimesi çıkıyor.. ?=T

Cevabın teyidini Chatbox'da Deniz'den aldığımız için, yeni soruya geçiyorum..

Aşağıdaki tabloda soru işareti olan yerlere 1 den 9 a kadar sayılar yerleştireceğiz, bir sayı bir defa kullanılabilir, sonuç olarak sağdan sola, soldan sağa, ve çapraz olarak topladığımızda çıkan sonucun hep aynı olmasını istiyoruz..Kolay gelsin.. [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

2
?
?
?
5
?
?
3
?
yelken
yelken
yeni üye