DevrimEzgiLeri
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Giriş yap

Şifremi unuttum

En son konular
» Laptop bu hale getirdi!
POLİS ÖLDÜRÜYOR!!! EmptyÇarş. Ekim 20, 2010 10:05 pm tarafından AMEDEUS

» .........
POLİS ÖLDÜRÜYOR!!! EmptyPerş. Ekim 14, 2010 3:56 pm tarafından AMEDEUS

» manzara
POLİS ÖLDÜRÜYOR!!! EmptyÇarş. Ekim 13, 2010 9:26 pm tarafından Deniz

» manzara fotoğrafları
POLİS ÖLDÜRÜYOR!!! EmptyÇarş. Ekim 13, 2010 9:18 pm tarafından Deniz

» Paydos/ C.Sıtkı Tarancı
POLİS ÖLDÜRÜYOR!!! EmptySalı Ekim 05, 2010 2:49 pm tarafından AMEDEUS

» logo..........
POLİS ÖLDÜRÜYOR!!! EmptyC.tesi Ekim 02, 2010 11:45 pm tarafından ezgi

» ..................
POLİS ÖLDÜRÜYOR!!! EmptyC.tesi Ekim 02, 2010 2:09 pm tarafından DicLe

» Çile
POLİS ÖLDÜRÜYOR!!! EmptySalı Eyl. 21, 2010 2:01 pm tarafından AMEDEUS

» Görmemişin bebeği olmuş...
POLİS ÖLDÜRÜYOR!!! EmptySalı Eyl. 21, 2010 12:27 pm tarafından DicLe

» facebooktan video indirme
POLİS ÖLDÜRÜYOR!!! EmptySalı Eyl. 21, 2010 10:08 am tarafından ezgi

» Taş atan çocuk
POLİS ÖLDÜRÜYOR!!! EmptyPtsi Eyl. 20, 2010 5:00 pm tarafından DicLe

» BARIŞ
POLİS ÖLDÜRÜYOR!!! EmptyPtsi Eyl. 20, 2010 4:27 pm tarafından DicLe

» BEKLENTİSİZ....
POLİS ÖLDÜRÜYOR!!! EmptyPtsi Eyl. 20, 2010 4:24 pm tarafından DicLe

» UZAKTAN ...
POLİS ÖLDÜRÜYOR!!! EmptyPtsi Eyl. 20, 2010 4:22 pm tarafından DicLe

» CAN YÜCEL'DEN MAL BEYANI
POLİS ÖLDÜRÜYOR!!! EmptyPerş. Eyl. 16, 2010 1:36 pm tarafından yoll

» ARKADAŞLIK
POLİS ÖLDÜRÜYOR!!! EmptyPtsi Eyl. 13, 2010 11:20 am tarafından ezgi

» ARKADAŞLIK
POLİS ÖLDÜRÜYOR!!! EmptyPtsi Eyl. 13, 2010 11:15 am tarafından ezgi

» ŞİİR
POLİS ÖLDÜRÜYOR!!! EmptyPtsi Eyl. 13, 2010 11:08 am tarafından ezgi

» Kamuflaj
POLİS ÖLDÜRÜYOR!!! EmptyC.tesi Eyl. 11, 2010 5:32 pm tarafından AMEDEUS

» UZAK
POLİS ÖLDÜRÜYOR!!! EmptyÇarş. Eyl. 08, 2010 5:05 pm tarafından ezgi

» Yeşillik
POLİS ÖLDÜRÜYOR!!! EmptyÇarş. Eyl. 08, 2010 4:59 pm tarafından ezgi

» Salam Gibi
POLİS ÖLDÜRÜYOR!!! EmptyÇarş. Eyl. 08, 2010 4:57 pm tarafından ezgi

» Benlik_Oruç Aruoba
POLİS ÖLDÜRÜYOR!!! EmptyÇarş. Eyl. 08, 2010 4:56 pm tarafından ezgi

» BİR AYRILIŞ HİKAYESİ
POLİS ÖLDÜRÜYOR!!! EmptyÇarş. Eyl. 08, 2010 4:54 pm tarafından ezgi

» Pembe Deniz
POLİS ÖLDÜRÜYOR!!! EmptyÇarş. Eyl. 08, 2010 4:51 pm tarafından ezgi

» HAYAT
POLİS ÖLDÜRÜYOR!!! EmptyÇarş. Eyl. 08, 2010 4:48 pm tarafından ezgi

» Benim Yazdığım Sen
POLİS ÖLDÜRÜYOR!!! EmptyÇarş. Eyl. 08, 2010 4:47 pm tarafından ezgi

» Seviyorum Seni
POLİS ÖLDÜRÜYOR!!! EmptyÇarş. Eyl. 08, 2010 4:46 pm tarafından ezgi

» BERFİN
POLİS ÖLDÜRÜYOR!!! EmptyÇarş. Eyl. 08, 2010 4:44 pm tarafından ezgi

» Bahar Gelmiş
POLİS ÖLDÜRÜYOR!!! EmptyÇarş. Eyl. 08, 2010 4:43 pm tarafından ezgi

Anket
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

En iyi yollayıcılar
DicLe
POLİS ÖLDÜRÜYOR!!! Vote_lcapPOLİS ÖLDÜRÜYOR!!! Voting_barPOLİS ÖLDÜRÜYOR!!! Vote_rcap 
AMEDEUS
POLİS ÖLDÜRÜYOR!!! Vote_lcapPOLİS ÖLDÜRÜYOR!!! Voting_barPOLİS ÖLDÜRÜYOR!!! Vote_rcap 
yoll
Deniz
yelken
ezgi
NezBe
Devrim
mad men
Surgun

Kimler hatta?
Toplam 1 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 1 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 111 kişi C.tesi Tem. 29, 2017 7:00 am tarihinde online oldu.

POLİS ÖLDÜRÜYOR!!!

POLİS ÖLDÜRÜYOR!!! Empty POLİS ÖLDÜRÜYOR!!!

Mesaj  yoll Paz Nis. 18, 2010 2:43 pm

Polis Vazife ve Salahiyetleri Kanunu'nda üç yıl önce yapılan değişiklikle 'vur yetkisi' alan polis durmadan vuruyor. Üç yılda 255 kişi öldürüldü

ÜÇ YILDA 255 ÖLÜM

Türkiye Hakkari ve Kuşadası'ndaki polis şiddetini konuşurken, PVSK'de yapılan değişiklikle birlikte hak ihlallerindeki artışın katlandığı belirlendi. Türkiye İnsan Hakları Vakfı'na (TİHV) göre, son 3 yılda 50 faili meçhul cinayet, 109 yargısız infaz, 96 gözaltında ve cezaevinde ölüm olayı yaşandı.

ARTIK HERKES HEDEF

'PSVK ölümleri arttırdı' diyen TİHV Başkanı Şebnem Korur Fincancı, toplumda artık herkesin polisin hedefi haline geldiğine işaret etti. 'Cezasızlık' olgusunun ihlallerin sürmesinde büyük bir etken olduğunu belirten Fincancı, hükümete 'güvenliğe dayalı yönetim anlayışından vazgeç' çağrısı yaptı.

'Durumu daha ağır olanlar var'

Hakkari'de polisin kameralar önünde darp ederek yerde sürüklediği 14 yaşındaki Hatip Kurt, Diyarbakır D Tipi Cezaevi'nde bulunan babası Hakkari eski Belediye Başkanı Kazım Kurt'u ziyaret etti. Kurt, 'Sadece ben basına yansıdım. Başkaları daha ağır durumdaydı' dedi.

PVSK yargısız öldürüyor!

Son dönemlerde artan polis şiddeti ve sokak ortasındaki 'yargısız infazlar' yeniden dikkatleri Polis Vazife ve Salahiyetleri Kanunu'na (PVSK) çevirdi. Türkiye İnsan Hakları Vakfı (TİHV) Dökümantasyon Merkezi verilerine göre, 14 Haziran 2007'de PVSK'de yapılan değişikliklerden sonra yaşam hakkı ihlallerinde büyük bir artış yaşandı. Verilere göre, PSVK'de değişiklik yapılmadan önceki tarih olan 2007'de faili meçhul cinayet sayısı 2 iken, değişiklikten sonraki 2008'de bu sayı 30, 2009'da ise 18 oldu. Yine yasa değişikliği yapılmadan önce 'yargısız infaz / dur ihtarı / rastgele ateş açma' sonucunda 2007'de 24 kişi öldürülürken, bu sayı 2008'de 37'ye 2009'da da 48'e çıktı. Gözaltında ya da cezaevinde ölüm vakaları da 2007'de 10 iken; 2008 yılında 39'u cezaevinde 8'i de gözaltında olmak üzere toplam 47'ye, 2009'da da 33'ü cezaevinde, 6'sı gözaltında olmak üzere toplam 39'a çıktı. Böylece PSVK'deki değişiklikle birlikte son 3 yılda 50 faili meçhul cinayet, 109 yargısız infaz, 96 gözaltı ve cezaevinde ölüm olayı gerçekleşti.

'ARTIK HERKES HEDEF'

yaşam hakkı ihlallerinin de PSVK değişiklikleriyle birlikte artış gösterdiğine dikkat çeken TİHV Başkanı Şebnem Korur Fincancı, 'Bu ülkede yaşayan her meslekten, her yaştan, her cinsten herkes kolluk kuvvetlerinin şiddetinin potansiyel hedefi durumundadır. Türkiye'de yaşam hakkı ihlalleri, kişilerin 'dur' ihtarına uymadığı gerekçesiyle öldürülmesinden, gözaltında ve cezaevinde 'intiharlara' ya da şüpheli bir şekilde ölümlere kadar çok geniş bir spektrumda gerçekleşmektedir' dedi.

CEBER VE KILINÇ ÖRNEĞİ

13 Nisan'da Kuşadası'nda sivil bir polis memurunun yere yatırarak etkisiz hale getirdiği Umut Tamaç (27) adlı kişiye ateş etmesi olayını hatırlatan Fincancı, 10 Kasım 2009'da İstanbul Avcılar'da infaz edildiği iddia edilen Alaattin Karadağ, Metris Cezaevi'nde işkenceyle öldürülen Engin Ceber ve Son olarak geçtiğimiz hafta İzmir Kırıklar 2 Nolu F Tipi Cezaevi'nde işkenceyle öldürüldüğü iddia edilen Mehmet Kılınç örneklerine dikkat çekti.

HÜKÜMETE ÇAĞRI

'Güvenliğe dayalı yönetim anlayışı'nda köklü bir değişim olmadığı için ihlallerin devam ettiğini söyleyen Fincancı, hükümete şu çağrıyı yaptı: 'Özellikle de ihlallerin devam etmesinde en temel etken 'cezasızlık' olgusudur. Gündelik hayatın içerisinde açık alanda, kimlik kontrollerinde, gözaltı merkezlerinde ve cezaevlerinde hala son dönemde daha da yoğunlaşarak ölümlü şiddet vakalarının yaşanması utanç verici durumdur. Bu utançtan kurtulmak başta siyasal iktidar olmak üzere tüm toplumun sorumluluğudur. Yasalarda yapılacak değişikliklerle birlikte zihniyet ve anlayışları da dönüştürecek her türlü önlem alınmalıdır.'

Başkasının başına gelmesin

Hakkari'de polisin kameralar önünde darp ederek yerde sürüklediği 14 yaşındaki Hatip Kurt, Diyarbakır D Tipi Kapalı Cezaevinde bulunan babası Hakkari Eski Belediye Başkanı Kazım Kurt'u ziyaret etti. Kurt, babasının önceki akşam cezaevinden evi aradığını ve sağlık durumunu merak ettiği için kendisini görüşe çağırdığını söyledi. Babasının kendisine sarıldığını ve çok üzgün olduğunu belirten Kurt, 'Benim başıma geldi, ama hiç kimsenin başına gelmesini istemiyorum' dedi. 'Benden daha kötü durumda olanlar da vardı' diyen Kurt, 'Sadece ben basına yansıdım. Başkaları daha çok ağır durumdaydı. Kurt'un yüzünde halen darp izleri ve şişlikler gözlemlenirken, Kurt'un yürümekte zorlandığı görüldü.

ANKARA /DİYARBAKIR

yoll
yüksek lisans
yüksek lisans

- Similar topics